Yükleniyor...
Akuamarin Takı

Akuamarin

Akuamarin, latin kökenli bir kelime olup “deniz suyu” anlamına gelmektedir. Anlamından da anlaşılacağı üzere açık mavi ya da mavimsi yeşil renklerde doğada bulunur.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Akuamarin

Akuamarin, latin kökenli bir kelime olup “deniz suyu” anlamına gelmektedir. Anlamından da anlaşılacağı üzere açık mavi ya da mavimsi yeşil renklerde doğada bulunur. Taşa rengini veren içinde eser miktarda bulunan demir madenidir.Yarı değerli bir taş olan akuamarin beril ailesinin şeffaf ve silikatlı bir üyesidir. Özellikle Güney Amerika ülkelerinde bulunan taşın en büyük formları Brezilya’da çıkarılmaktadır. Güney Amerika ülkelerinin yanı sıra Rusya da akumarin yatakları açısından zengin bir ülkedir.

Değerini içinin temizliği, şeffaflığı ve renginin berraklığına borçlu olan Akuamarin en çok tercih edilen taşlardan biridir. Isıya karşı hassas olan taş, renginin güzelliğini koruyabilmek için fazla ısıya ve güneşe maruz bırakılmamalıdır. Rengine ek olarak, ışığı kusursuz yansıtan özel bir yapısı vardır. Konusu deniz kızları ve denizle alakalı olan birçok mitolojik öykü ve efsanede adına rastlanabilir. Ayrıca, astrolojide Kova burcunun taşıdır ve doğumgünü Mart ayında olanlara şans getirdiğine inanılmaktadır.

GLAMIRA, akuamarinin eşsiz tonunu tasarımları ile birleştirerek akuamarin takı modelleri üretmektedir. Yalnızca AAA kalitedeki ve en güzel tondaki akuamarin taşlarını seçen GLAMIRA sizi suyun berrak ve huzur verici yanını hissetmeye çağırıyor. Akuamarin küpeler size deniz kızların mükemmel seslerinden en güzel melodileri sunacak! Ya da akuamarin kolye ucu size denizin derinliklerinden çıkarılmış bir hazineye sahip olma hissini tattıracaktır. Farklı taşlarla da kombinleyebileceğiniz bir akuamarin yüzük ise gittiğiniz yere gökyüzünün maviliğini, denizin duruluğunu ve sizin ışıltınızı götürecektir! Seçeceğiniz herhangi bir ürünü akuamarin taşıyla kişiselleştirerek kendi mitolojik hikayenizi kendiniz yazabilirsiniz. Böylelikle, adresinize teslim edilen GLAMIRA paketini açtığınızda fersah fersah okyanuslar sarsın etrafınızı!