Yükleniyor...
Mavi Topaz Takı

Mavi Topaz

Mavi Topaz, saydam mavi rengiyle meşhur, kimyasal yapı olarak florlu aluminyum silkat içeren mineral grubu üyesi yarı değerli bir taştır. Mavi rengini beyaz topaz üzerinde uygulanan özel bir işleme borçludur.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Mavi Topaz

Mavi Topaz, saydam mavi rengiyle meşhur, kimyasal yapı olarak florlu aluminyum silkat içeren mineral grubu üyesi yarı değerli bir taştır. Mavi rengini beyaz topaz üzerinde uygulanan özel bir işleme borçludur. Hem dayanıklılığı hem de hassasiyeti bünyesinde harmanlayan Mavi Topaz, işlenmesi ve mücevherat sektöründe kullanılması en zor taşlardan biridir. Deneyim, profesyonellik ve uzmanlık gerektiren taş bu nedenle kullanıldığı tasarımı değerli ve eşsiz kılmaktadır.

İsmini Sanskritçe bir kelime olan “tapas” kelimesinden alan taşın etimolojik anlamı “ateş” olarak türkçeye çevrilebilir. Birçok efsanede ve İncil’de ismi geçen Mavi Topaz taşı, günümüzde mücevher sektörünün en gözde taşlarından biridir. Gençliği ve ölümsüzlüğü sembolize ettiğine inanılmaktadır. En yaygın olarak Rusya, Afganistan ve Sri Lanka’da bulunan taş aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas Eyalet taşıdır.

Mavi topaz, takı sektöründe kullanıldığı formuyla, üç farklı mavi tonuna sahiptir: Sky blue, London blue ve Swiss blue. GLAMIRA, kişiselleştirilebilir kadın, erkek, çocuk kategorilerinde yer alan ürünler için AAA kalitedeki topazları seçmektedir. Renk olarak da mavinin en güzel ve topaza en yakışan tonu olan Swiss blue tonunu kullanmaktadır. Elmasla aynı ağırlığa sahip yegâne doğal değerli taş olan topaz, GLAMIRA tasarımlarında birer kolye, küpe, yüzük, bileklik, tektaş ya da kol düğmesine dönüşebilmektedir. Kişiye özel üretilen her takı mavi topazın eşsiz yapısıyla birleştiğinde ortaya çıkan sanat eseri sadece size ait olacaktır. Örneğin, tektaş ya da başka taşlarla kombinlenmiş olarak tasarlanan bir mavi topaz kolye, altın ve gümüşle bir arada kullanıldığında kalbinize ait enerjiyi boynunuzdan dünyaya yayacaktır. Bir adım öteye giderek, tasarlayacağınız mavi topaz yüzük ile gökyüzünün bulutsuz maviliğini bir taşa sığdırabilir, o taşı da parmağınızda taşıyabilirsiniz. Ya da hayal gücünüzdeki limiti göklere kadar çıkarıp tasarlayacağınız bir çift mavi topaz küpe’ye sahip olabilirsiniz. Alaşım ve tasarımsal çizgilerin hepsinin emrinizde olduğu bir mağazada tek ihtiyacınız olan karar vermek olacaktır. Sonrasında gökyüzünü ve sizin için esen moda rüzgarını üzerinizde hissedebilirsiniz.