x
 
   
Siyah Akik Takı

ONYX

Siyah Akik, yarı değerli bir taştır ve kristal ailesine mensuptur. Yoğun ve koyu siyah rengi sayesinde mücevher dünyasında ün salmıştır.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

ONYX

Siyah Akik, yarı değerli bir taştır ve kristal ailesine mensuptur. Yoğun ve koyu siyah rengi sayesinde mücevher dünyasında ün salmıştır. Kadıköytaşı’nın bir çeşidi olarak Siyah Akik gücü ve dayanıklılığı simgeler. Antik çağlarda Romalılar ve Yunanlar tarafından yaralara,kötü şansa ve hatta tanrıların gazabına karşı bir koruyucu olduğuna inanılan bu taş, şifalı taş olarak kullanılırdı. Siyah akiğin adına aynı zamanda İncil’de de çeşitli yönlerden rastlarız. Bu günlerde mücevher pazarı siyah akik madenlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı Arjantin, Brezilya ve Hindistan’dan temin etmektedir.Kıymetli olan ve ender bulunan siyah akik, Temmuz ayı burç taşı, Oğlak burcunun ve Saturn gezegeninin taşıdır.

GLAMIRA AAA kalite siyah akikleri seçerek erkekler için özel tasarımlarıyla birleştirir. İşinde uzman GLAMIRA ekibi siyah akik taşının platin, gümüş ve altın gibi havalı metallere yakışacağının bilincindedir. Bu nedenle siyah akik ve her tür renk/alaşım ile takınızı zevkinize uygun oluşturarak ona ılık bir pırıltı verebilirsiniz. Diğer bir deyişle, herhangi bir seçtiğiniz ürünü; örneğin siyah akik kol düğmeleri 'ni kişiselleştirebilir, size özgü olmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da bu gece rengini kısa süreli modalarda yerini almayacak siyah akik yüzükler ile güçlü, özgür kişiliğinizin bir ifadesi olarak kullanabilirsiniz. Bütün olarak ele alırsak, GLAMIRA erkekler için siyah akik mücevherlerinde, erkekler kişiliklerini ifade edebilsin diye yeni bir yol yaratır.