Yükleniyor...

İnci Eğitimi

İnci Eğitimi

İnciler, mantar dokusuna zarar verebilecek bir parazit veya dış tehdit gibi potansiyel bir tehdide karşı savunma mekanizması olarak işlev gören bazı yumuşakçaların kabuğunun içindeki bir bağışıklık tepkisinin sonucu olarak oluşur. Bir donör kabuğundan küçük bir manto dokusu parçası, alıcı kabuğa nakledilir; bu da, inceltme kese oluşumuna neden olur ve burada, doku, kalsiyum karbonat verir. İnciler kadınsı bir mücevher parçası olarak düşünülür ve Ay ve Venüs gezegenleri ile ilişkilendirilir.

Boyut

Aslında ağırlığından ziyade milimetre cinsinden inci boyutlarına göre tanımlanır. Boyut ne kadar büyük olursa fiyat artar, ancak inci ebatlarında fiyat atlamaları eşit olmayabilir. Çapı ve üzeri için ebat 8-9 mm'ye ulaştığında fiyatlar daha düşük çap aralıklarına kıyasla çok daha fazla artma eğilimi gösterir.

Form

İnciler yuvarlak ve oval şekiller olabilir, armut biçimli veya hatta kusurlu olabilirler. Kusurlu olanlar “Barok İnciler” olarak isimlendirilir. Simetrik küreler veya simetrik damlalar en değerli şekiller arasındadır. İnci boyutları tipik olarak çapı 2 mm ile 16 mm arasında değişir ve bu boyut yalnızca içinde oluşan yumuşakçaya bağlıdır.

Berraklık

İncinin yüzeyindeki keskin ve parlak yansımalar, onun kaliteli olduğunun bir göstergesidir. İncinin renk ve parlaklığı alttaki katmanların ışığı yansıtma ve kırmasıyla oluşur.

Renk

İnciler beyazdan siyaha kadar çeşitli renklerde bulunmaktadır. Bununla birlikte doğal renk bir çok faktörün kombinasyonuyla ortaya çıkmaktadır. İncinin baskın temel rengi gibi vücut rengi veya daha fazla renk aynı zamanda parlak renklerden oluşmaktadır. Pembe, yeşil, mavi ya da gümüş gibi renklerin ince bir birleşimi olabilir ve incilerinizi elinize aldığınızda incilerin rengi değişebilir.