x
 
   
Pembe Kuvars Taki

Pembe Kuvars

Pembe Kuvars, yarı değerli taşlardan olan kuvarsların pembe bir çeşididir. Berraklığının değil, renginin yoğunluğuyla değerlendirilen bu taş, uçuk pembeden koyu pembeye kadar değişen renk tonlarına sahiptir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Pembe Kuvars

Pembe Kuvars, yarı değerli taşlardan olan kuvarsların pembe bir çeşididir. Berraklığının değil, renginin yoğunluğuyla değerlendirilen bu taş, uçuk pembeden koyu pembeye kadar değişen renk tonlarına sahiptir. Rengi, genellikle kimyasal yapısındaki eser miktarda titanyum, demir ya da manganezden gelir. Cama benzeyen şekli o kadar açıktır ki pembe rengi mükemmel şekilde yansıtır. Başlıca maden yatakları Brezilya ve Madagaskar’da bulunmaktadır.

Kalp taşı olarak adlandırılan Pembe Kuvarz, M.Ö 600 yılında bir aşk jetonu olarak kullanılmış olabilir. Genellikle Aşk tanrıları Cupid ve Eros ile ilişkilendirilir. Roma döneminde süsleri, kaseleri, kadehleri ve birçok başka eşyayı donatmak için kullanılmış ve övülmüştür. Romalılar pembe kuvarsı kalplerinin yakınlarında giyerlerdi; çünkü pembe kuvarsın giyen kişiyi kederden koruduğu ve güç verdiğine inanırlardı. Pembe Kuvars ayrıca ‘cam’ anlamına gelen Yunan kelime ‘hyalos’dan türetilen Hyaline Kuvars olarak da adlandırılır. Buna ek olarak, Aralık ayı burç taşı ve Boğa burcunun taşı olma özelliğine sahiptir.

GLAMIRA AAA kalitede pembe kuvarsları seçerek küpelere, yüzüklere, kolye ve kolye uçlarına, bileziklere ve kol düğmelerine pembe kuvars takı olarak işlemektedir. Bu değerli taş aynı zamanda farklı biçimlerde çiçek verebilir. Bir kolye ucunun zevkinize uygun şekillenmesi sonucu kutsal kadınsı bir fısıltıyı taşıyan pembe kuvars kolye ucu oluşacaktır. Ayrıca pembe kuvars yüzük ile aşkın şenlikli dansını hissedeceksiniz. Ya da bir pembe kuvars bilezik gitmek istediğiniz yolu aşkın parlak ışığıyla aydınlatacak. Sadece bu değerli taşı pembe kuvars küpe nizin baş merkezine koyun ve la vie en rose büyüsünü taşımasına izin verin!