Ä°ADE GARANTÄ°SÄ°

Güncellenme Tarihi: 01 Haziran, 2017

GLAMIRA'da 100% müÅŸteri memnuniyetine ve yüksek kalite ürünler sunmaya sadık bir biçimde çalışırız. EÄŸer herhangi bir sebepten dolayı ürünümüzden memnun kalmazsanız, ürünü iade koÅŸullarına uyduÄŸu takdirde 60-gün içerisinde bize iade edebilirsiniz.

Lütfen ürünü bize geri göndermeden önce bu sayfayı dikkatlice okuyunuz.

GARANTÄ°

GLAMIRA takıları özen ve kalite ile üretilir, bundan dolayı güven içerisinde cömert ve uzun vadeli bir iade garanti süreci ile ürünlerimizin arkasında duruyoruz.

Bütün GLAMIRA ürünleri Ömür Boyu Üretici Garantisi ile temin edilir. Satın aldığınız üründe herhangi bir üretim hatası oluÅŸursa, GLAMIRA ürününüzü ömür boyu, garanti koÅŸullarına uyduÄŸu takdirde ücretsiz tamir edecektir.

Tamir taleplerinin tümü, tamir süreci iÅŸleme alınmadan önce, Kalite Kontrol Ekibimiz tarafından incelemeye alınmaktadırlar. Kalite Kontrol Ekibimiz hasarın üretici tarafından deÄŸilde bunun harici etkenlerden oluÅŸtuÄŸu kanısına varırsa, bu size bildirilir ve uygun görülürse ücretli tamir süreci baÅŸlatılır.

Ücretsiz Ömür Boyu Ürün Garantisi 01 Haziran 2017 tarihinden itibaren satın alınan ürünler için geçerlidir. Bu tarihten önce satın alınan ürünler 2 yıl garantili olarak eski süreç kapsamındadır.

Ömür Boyu Garanti KoÅŸulları

1. Garanti sadece üretim süresinde ki hataları kapsamaktadır bunun haricinde kaza, kötü kullanım, ihmal veya dış etkenler ile bozulmalarda bu garanti geçerli deÄŸildir.

2. Ürün önceden boy deÄŸiÅŸimine, iç yazı iÅŸlemine veya dışarıdan (GLAMIRA haricinde 3. bir ÅŸahıstan) bir müdahaleye maruz kaldıysa, garanti kapsamına girmez.

3. Ürünün herhangi bir parçasının (taşı, zinciri, klipsi vs.) düÅŸtüÄŸü takdirde, tamir süreci için bu parçaların GLAMIRA tarafına ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. GLAMIRA kaybolan parçalar için sorumluluk almamaktadır.

4. Ömür Boyu Garanti üçüncü bir ÅŸahsa veya kuruma aktarılamaz.

Üretici Garantisi aÅŸağıda belirtilenleri kapsamamaktadır:

 • Kimyasal maddelere maruz kalma, klorlu su, kaynar su teması sonucu oluÅŸan renk deÄŸiÅŸimleri
 • Kötü kullanım sonucu oluÅŸan çizikler, ve çukurlar
 • Kötü ve ihmalkar kullanım sonucu yamulmuÅŸ, yıpranmış taÅŸ düÅŸmesine sebebiyet vermiÅŸ tırnaklar
 • Kayıp veya çalınmış taÅŸ(lar)
 • Kötü kullanıma maruz kalmış ürünler

AÅŸağıda belirtilen durumlar, ürünün karakteristik özellikleri olup hasar veya bozulma olarak sayılmamalıdır:

 • Ä°ÅŸçilik veya tasarımda ki küçük boyutta deÄŸiÅŸiklik veya farklılıklar
 • Metalin veya taşın doÄŸal özellikleri (rengi, ufak kusurları...vs.)

Ä°ADELER

Ürününüzü para iadesi, boy deÄŸiÅŸimi, iç yazı iÅŸlemi veya tamir talebi için GLAMIRA'ya geri gönderebilirsiniz. Bunun için sizden tek ricamız, iade formumuzu doldurmanız ve bunun bir kopyasını yolladığınız pakete ürün ile beraber eklemeniz.

Kolay ve hızlı bir geri gönderme süreci için, lütfen ürünü geri gönderme sebebinizi doÄŸru bir ÅŸekilde belirtip, form üzerinde gerekli bütün kısımları doldurunuz. Gerekli bilgileri doldurmadığınız takdirde geri gönderdiÄŸiniz ürün iÅŸleme alınmayacaktır.

Geri göndereceÄŸiniz adresin bilgileri ve doldurduÄŸunuz formun bir kopyası beraberinde onay maili mail adresinize gönderilecektir. Lütfen bu formun bir kopyasını çıktı alıp pakete ekleyiniz. Ä°ade talebinizin online olarak gönderdiÄŸiniz bilgilere göre iÅŸleneceÄŸini lütfen unutmayın. Ä°ade formunun basılı kopyasındaki el yazısı ile yazılan notlar dikkate alınmayacaktır.

Gönderiye teslim etmeden önce lütfen dikkatli bir ÅŸekilde ürününüzü/ürünlerinizi paketleyiniz. Size önerimiz, geri gönderdiÄŸiniz ürünü sigortalı (güvenli) ve takip edilebilir bir kargo metoduyla bize geri yollamanız. GLAMIRA geri gönderilen ürünün gönderi esnasında oluÅŸabilecek kayıp veya hasarından sorumlu deÄŸildir.

MüÅŸteri ürününü geri gönderdiÄŸinde, kargo ücreti müÅŸterinin kendisine aittir. GLAMIRA bu ücretten sorumlu deÄŸildir.

Geri gönderdiÄŸiniz ürünleri lütfen aÅŸağıda ki adrese yollayınız:

GLAMIRA
Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad.
Vizyon Park Ofis Plazaları, Vizyon 4, Kat:6
34197 Bahçelievler / Ä°stanbul
Türkiye

Geri gönderdiÄŸiniz ürün elimize ulaÅŸtığı takdirde, 2-4 iÅŸ günü içerisinde talebiniz ürünle beraber iÅŸleme alınacaktır.

Önemli Not: Talepler iÅŸleme alınmadan önce, geri gönderilen ürünlerin hepsi Kalite Kontrol Ekibimiz tarafından incelemeye alınmaktadır. Bu inceleme sonunda, gerektiÄŸi takdirde veya ürünün durumuna baÄŸlı olarak ek ücretler tabi tutulabilir. Ürün incelendikten sonra, eÄŸer herhangi bir ücrete tabi tutulursanız, iÅŸlem öncesi sizi bilgilendireceÄŸiz.

Bize sormak istediklerinizi veya olan taleplerinizi, mail atarak servis@glamira.com.tr veya 0212 603 06 23 numarasını arayarak bize ulaÅŸabilirsiniz. MüÅŸteri temsilcilerimiz size seve seve yardımcı olacaktır.

Para iadesi, iç yazı iÅŸlemi, boy deÄŸiÅŸimi veya tamir talebi için ürününüzü geri göndermeden önce lütfen aÅŸağıda ki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

GLAMIRA hesabına tanımlanmış olan kredi ile satın alınan ürünler yalnızca aynı kredi için iade edilebilir ve para iadesi için iÅŸleme alınmaz. Bu kredi nakit paraya dönüÅŸtürülemez, baÅŸkasına devredilemez veya ekspres kargo ve boy deÄŸiÅŸimi ücreti gibi hizmetler için kullanılamaz.

PARA Ä°ADESÄ°

Para iadesi yalnızca aÅŸağıdaki hükümler karşılandığında gerçekleÅŸir:

 • Ürün herhangi bir kullanım belirtisi (çizik, kusur veya kullanımdan kaynaklanan herhangi bir hasar) içermemelidir.
 • Yazı iÅŸlemi (gravür) uygulanmış ürünlerde iade alınmaz (Ürün içerisinde GLAMIRA logosu olup/olmaması ürün iadesi için engel teÅŸkil etmemektedir.)
 • Orijinal mührün bozulmuÅŸ olması halinde iade iÅŸlemi kabul edilmez. (Ä°ç yazısı olmayan bütün ürünler siyah bir mühür'e (ip'e) baÄŸlı olarak gönderilmektedir. Lütfen bu mührün koparılmadığından emin olunuz.)
 • Ürünlerin, size gönderilen ÅŸekliyle, (ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diÄŸer tüm evrak ve materyaller ile birlikte) eksiksiz olarak geri gönderilmesi gerekmektedir.
 • Yüzükler için ölçü deÄŸiÅŸikliÄŸi gerçekleÅŸtirilmiÅŸ ürünlerde iade alınmaz.
 • SipariÅŸin özel, kiÅŸiselleÅŸtirilmiÅŸ bir sipariÅŸ olması takdirinde bu ürün iade edilemez.
 • Ürün GIA sertifikalı pırlantalar içerdiÄŸi takdirde iade edilemez.
 • Ürün(ler) tesliminden sonraki 60 gün içerisinde iade için geri yollanmalıdır.

Orijinal sipariÅŸinizi verirken kullandığınız ödeme yöntemi aracılığıyla iade ücreti tarafınıza gönderilecektir. (Bu miktara gönderi masrafları dahil deÄŸildir.) Bankanıza baÄŸlı olarak tarafımızdan yapılan para iadesinin hesabınıza yatması 10 iÅŸ gününe kadar sürebilir.

YAZI Ä°ÅžLEMÄ° (GRAVÜR)

Ürününüzü teslim aldınız ve üzerine özel bir yazı yazılmasını mı istiyorsunuz? Glamira, yüzüklerinizi dilediÄŸiniz özel bir yazıyla sizin için yeniden tasarlıyor. Bu hizmet için karakter başına 12 TL ve kargo bedeli olarak 12 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ä°ç yazı için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Yazı iÅŸlemi (gravür) uygulanmasını istediÄŸiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir.Ä°ade gönderimi sırasında, kargo firmalarından kaynaklanan nedenlerden ötürü, üründe meydana gelebilecek bozulma ya da benzeri deÄŸer kaybettirici her türlü durumun sorumluluÄŸu iadeyi gerçekleÅŸtiren müÅŸteriye aittir.

SipariÅŸ ettiÄŸiniz üründe yazı iÅŸlemi uygulandığı takdirde Ömür Boyu Garanti devre dışı kalmaz, hala geçerlidir fakat ürün iadeye kabul edilemez. Ürünün üzerine yazı iÅŸlemi (gravür) uygulandığında iade hükümlerinin geçerliliÄŸi ortadan kalkmaktadır. Lütfen ürününüzün 3. bir ÅŸahıs veya dışarıdan bir mücevher dükkanı tarafından iç yazı iÅŸlemine alınmadığından emin olunuz çünkü aksi takdirde bu durum Ömür Boyu Garantinizi geçersiz hale getirecektir.

Ä°ç yazı (gravür) iÅŸleminin ürüne baÄŸlı olarak yaklaşık 25 iÅŸ günü sürdüÄŸünü lütfen dikkate alınız.

Boy deÄŸiÅŸimi

Ürün tesliminden sonraki 60 gün içerisinde yüzüklerinizin ölçülerinde ücretsiz deÄŸiÅŸiklik yapma hakkına sahipsiniz. Özel veya deÄŸiÅŸtirilmiÅŸ ürünler (müÅŸteri ÅŸartnamesine göre tasarlanmış ve / veya üretilen özel sipariÅŸler) ücretsiz boy deÄŸiÅŸimi için uygun deÄŸildir.

Yüzüklerin sadece GLAMIRA web sitesinde sunulan yüzük ölçüleri aralığında boy deÄŸiÅŸimine tabi olduÄŸunu lütfen unutmayın. Özel tasarım yüzükler (müÅŸterinin kiÅŸisel talepleri doÄŸrultusunda tasarlanan ve/veya özel üretilen sipariÅŸler) ücretsiz boy deÄŸiÅŸimi için geçerli deÄŸildir.

Boy deÄŸiÅŸimi iÅŸlemi sadece yüzüÄŸün boyunu deÄŸiÅŸtirmek için geçerlidir. YüzüÄŸün geniÅŸliÄŸi veya kalınlığı deÄŸiÅŸtirilemez.

Boy deÄŸiÅŸimi için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Boy deÄŸiÅŸimi uygulanmasını istediÄŸiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir. Bu materyaller boy deÄŸiÅŸimi sonrası size geri ulaÅŸmadığı takdirde, bu GLAMIRA'nın sorumluluÄŸu altında deÄŸildir.

Lütfen ürününüzün üçüncü bir ÅŸahıs veya dışarıdan bir mücevher dükkanı tarafından boy deÄŸiÅŸimi iÅŸlemine alınmadığından emin olunuz çünkü aksi takdirde bu durum Ömür Boyu Garantinizi geçersiz hale getirecektir.

Boy deÄŸiÅŸimi sürecinde, ürüne baÄŸlı olarak talebinizin sonuçlanması yaklaşık 25 iÅŸ günü kadar sürer ve boy deÄŸiÅŸimi yapılmış bir yüzük iade için uygun deÄŸildir.

ONARIM

Tamir için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Tamir uygulanmasını istediÄŸiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir. Bu materyaller onarım süreci sonrası size geri ulaÅŸmadığı takdirde, bu GLAMIRA'nın sorumluluÄŸu altında deÄŸildir.

Tamir iÅŸleminin ürüne baÄŸlı olarak yaklaşık 25 iÅŸ günü kadar sürdüÄŸünü lütfen dikkate alınız.