Yüzük Ölçer Kılavuzu

DoÄŸru yüzük ölçüsü, en özel an için vazgeçilmez bir zorunluluktur. Yüzükler yeterince sıkı olmalı, ancak ekleminizin üzerinden geçerken gevÅŸek olmalıdır. Günün saati ve havanın derecesine baÄŸlı olarak boy ölçünüzü etkileyebilir. Çünkü sabahın erken saatlerinde veya soÄŸuk havalarda parmaklar daha küçüktür ve hava çok sıcak olduÄŸunda parmaklar daha büyüktür. AkÅŸam saatleri parmaklarınızı ölçmek için en iyi zamandır. Ä°ki boyut arasında tereddüt ederseniz, daima daha büyük boyutu tercih edin. Ekleminiz parmağınızın tabanından daha büyükse, hem ekleminizi hem de parmağınızın tabanını ölçün ve ikisi arasında bir boyut seçin. Gün boyunca birkaç kez parmağınızı ölçmek size daha saÄŸlık bir sonuç verecektir. Yüzük bir sürpriz olacaksa, arkadaşına veya aile üyelerine sorabilir ya da gizlice onun yüzüÄŸünü ödünç alabilir ve boyutu öÄŸrenmek için bir kuyumcuya götürebilirsiniz. Ayrıca saÄŸ elin ve sol elin parmak boyutlarının da farklı olduÄŸunu unutmayın.

Genel Yüzük Boyları

Online olarak doÄŸru yüzük boyutu seçmenin zor olabileceÄŸini biliyoruz ve özellikle sürpriz bir hediye olarak verilmesi amaçlanmışsa, yüzük boyutunu tahmin etmeniz gerekmektedir.

Sürpriz yapmayı planlıyorsanız ve yüzük boyutundan emin deÄŸilseniz, ürününüzün alındığı ilk 60 gün içinde yeniden boyutlandırma için bize gönderebilirsiniz. Üründe boy deÄŸiÅŸikliÄŸi yapılıp size geri gönderilecektir.

Unutmayın ki ortalama yüzük boyu bayan için 12-14, erkek için 20-22 arasında deÄŸiÅŸmektedir.

GLAMIRA'nın Ücretsiz Yüzük Ölçeri

Yüzük ölçer parmak boyunuzu ölçmeyi saÄŸlayan bir alettir. Yüzük ölçerin kendisinin ve nakliyenin ücretsiz olduÄŸunu ve parmak ölçünüzü bulmanın en doÄŸru yolunu göz önüne alarak müÅŸterilerimize sunduÄŸumuz bu fırsatı deÄŸerlendirmelerini öneririz.

Adresinizi ve adınızı içeren bir e-mail göndererek ücretsiz Glamira yüzük ölçeri sipariş edebilirsiniz. Talebinizi "Yüzük ölçer sipariş et" başlığı ile mail yoluyla veya aşağıdaki butona tıklayıp formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Talebiniz elimize ulaştığı andan itibaren 7 iş günü içerisinde ücretsiz yüzük ölçeriniz size gönderilecektir.

Basılabilir Yüzük Ölçer

Talimatlarla birlikte gelen PDF formatındaki yüzük ölçeri de indirebilirsiniz. Ücretsiz yüzük ölçeri buraya tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz.

EÄŸer elde ettiÄŸiniz boydan memnun veya emin deÄŸilseniz lütfen bizimle irtibata geçiniz. Bize Ulaşın 

Yüzük Ölçümünde Ä°puçları

  • Ortam sıcaklığı, yüzük boyutunuzu ölçerken yanlış bir boy ölçüsü almanıza neden olabilir. EÄŸer elleriniz soÄŸukken parmak ölçüsünü ölçerseniz yarım boy küçük, sıcakken ölçerseniz yarım boy büyük olur. Parmağınızı ortalama sıcaklıklarda, tercihen günün sonunda parmaklarınızın en rahat olduÄŸu zaman diliminde ölçün.
  • Ortalama 6mm veya üzeri geniÅŸliÄŸi bulunan yüzükleri tercih edecekseniz, normal parmak ölçünüzün bir boy yükseÄŸini tercih etmelisiniz. Ayrıca, büyük taÅŸlı yüzükler, taşın büyüklüÄŸü, yüzüÄŸün geniÅŸliÄŸini de etkilemektedir. Bir sonraki boyutu belirlemeniz gerektiÄŸini unutmayın. Ekleminiz parmağınızdan büyükse, parmağınızı ve parmağınızın tabanını ölçün ve ikisi arasındaki boyutu seçin.
  • YüzüÄŸünüz eklemi geçmeli ancak parmağınıza da tam olarak oturmalıdır.
  • EÄŸer iki yüzük boyu arasında kaldıysanız, her zaman bir boy büyük olanı tercih ediniz.
  • Nihai kararı vermeden önce en az 3-4 defa daha deneyin.

Önemli Notlar

  • Lütfen ürününüzün üçüncü bir ÅŸahıs veya dışarıdan bir mücevher dükkanı tarafından iç yazı iÅŸlemine alınmadığından emin olunuz çünkü aksi takdirde bu durum Ömür Boyu Garantinizi geçersiz hale getirecektir.
  • Boy deÄŸiÅŸimi sürecinde, ürüne baÄŸlı olarak talebinizin sonuçlanması 25 iÅŸ gününe kadar uzayabilmektedir. Boy deÄŸiÅŸim iÅŸlemi görmüÅŸ yüzüklerin iadesi mümkün deÄŸildir.

Yüzük Ölçü Tablosu

Standart yüzük ölçülerini ve karşılığı olan çap ölçü bilgilerini aÅŸağıdaki tablo da bulabilirsiniz.