Yükleniyor...

Yüzük Ölçüsü

 

Yüzük Ölçümü için Önemli İpuçları

Sıcaklık yüzük ölçüsünde değişikliğe sebep olabilir. Eliniz soğukken parmak ölçünüz yarım ölçü ufak çıkabilir ya da tam tersine eliniz sıcakken aynı ölçüde genişleyebilir. Bu nedenle parmağınızın ölçüsünü ortalama bir sıcaklıkta ve tercihen gün sonunda alın. Çünkü parmağınız gün sonunda en kalın halinde olacaktır.

Unutmayın ki, yüzük genişliği arttıkça parmağınıza dar gelme hissi artacaktır. Eğer sipariş vereceğiniz yüzüğün genişliği 6 mm veya daha büyükse normal ölçünüzden bir numara büyük ölçüde bir yüzük sipariş vermelisiniz. Aynı şey büyük taşlı yüzüklerde de geçerlidir. Üzerinde büyük taş bulunan yüzüklerin ölçüsünde değişim söz konusu olacağından büyük taşlı yüzük sipariş verirken bir ölçü büyük sipariş vermelisiniz.

Parmağınızın eklem yeri daha kalınsa yüzük ölçünüzü alırken eklem yerinin de ölçüsünü almalı ve ortalama bir ölçü belirleyerek siparişi ona göre vermelisiniz.

Yüzüğünüzün düşmeyecek kadar sıkı ama parmağınızın eklem yerinden geçicek kadar bol olması gerektiğini unutmayın. İki ölçü arasında kararsız kalıyorsanız, her zaman büyük ölçüde karar kılmalısınız.

Hatasız bir sonuç elde etmek için en az 3 ya da 4 kere ölçüm yapmalısınız.

Hediye Yüzük Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Eğer hediye bir yüzük sipariş vereceksiniz, ölçüsünü belirlemenin en kesin yolu hediye edeceğiniz kişinin annesine ya da arkadaşına yüzük ölçüsünü bilip bilmediklerini sormak olacaktır. Diğer bir etkili yol ise ona ait bir yüzüğü ödünç alıp Glamira Online Yüzük Ölçer’i kullanarak ölçüsünü bulmaktır.

Ücretsiz Ölçü Değişimi

Glamira belirli koşullar altında tüm yüzükler için ücretsiz ölçü değişimi hizmeti vermektedir. Daha fazla bilgi için, İade Politikası’nı okuyabilir ya da servis@glamira.com.tr adresine e-posta yollayarak veya 90 800 621 2278 no’lu telefondan arayarak Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız ihtiyacınız olan bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır!

Yüzük Ölçü Dönüştürücü

Glamira, online mağazalarında yüzük ölçülerini ülkelere göre belirlenen ölçü birimleri ve çapları ile belirtmektedir. Sipariş vermeden önce yüzük ölçünüzü kendi ülke standartlarınıza göre dönüştürmek istiyorsanız Glamira Yüzük Ölçü Tablosu’nu kullanabilirsiniz.

Yüzük Ölçü Tablosu

Standart yüzük ölçülerini ve karşılığı olan çap ölçü bilgilerini aşağıdaki tablo da bulabilirsiniz.