Yükleniyor...
Siyah İnci Takı

Siyah İnci

İnci, bilinen en eski taştır ve yüzyıllardır en kıymetli taş olarak kabul edilir. Beyazdan siyaha; aralarında gümüş, krem, pembe, şampanya rengi, sarı-yeşil ve mavi renkler bulunan geniş bir renk skalasına sahiptir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Siyah İnci

İnci, bilinen en eski taştır ve yüzyıllardır en kıymetli taş olarak kabul edilir. Beyazdan siyaha; aralarında gümüş, krem, pembe, şampanya rengi, sarı-yeşil ve mavi renkler bulunan geniş bir renk skalasına sahiptir. İnciyi diğer taşlardan ayıran şey, istiridye ve yumuşakçalar gibi canlı bir varlıktan oluştuğu yapısal farklılığıdır. Kimyasal yapısı eşmerkezli tabakalarında biriken kalsiyum karbonattan oluşur. Doğal bir organik yapıya sahip olduğundan birçok farklı şekilde meydana gelebilir ve her bir şekil emsalsizdir. Her elmasın birbirinden farklı olması gibi her inci tanesi de ufak farklılıklara sahiptir. Bu farklılıklar incinin çekirdeği ya da yumuşakça içindeki konumundan kaynaklanmaktadır. En çok talep edilen ve en değerlileri, nadir ve doğal olduklarından yuvarlak olanlardır. İnci denildiğinde ilk olarak akla yuvarlak bir inci gelir. Doğal incilere ek olarak, istiridye ve tatlı su midyelerinden işlenen inciler de bulunmaktadır. Bir incinin değeri incinin cinsi, parlaklığı, şekli, rengi, sedefi ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Parlaklığı kalitesinin göstergesidir; yüksek kalitede bir inci o kadar parlak ve göz alıcıdır ki ona baktığınızda yansımanızı görebilirsiniz. Diğer bir nokta ise, inciye rengini ve parlaklığını veren şey sedefidir. En değerli inciler daha kalın sedefli olanlardır.

İnciler, keşfedildiklerinden bu yana dünyanın en eski, en çok rağbet gören ve saygı gösterilen değerli taşlarıdır. Mısır, Çin ve Yunanistan gibi birçok ülkede kullanılan sanat eserlerinde kullnalmış, metinlerde ve efsanelerde sıkça adından söz ettirmiştir. İlk olarak 5,200 yılında eski Mısır dönemindeki tablolar ve heykellerde karşımıza çıkar. 4,000 yıl öncesine dayanan Çince tarihi metinlerde tatlısu incilerinden bahsedilmiştir ve halen daha tatlısu incilerinin tanımı olarak kabul edilmektedir. Bilinen en eski inci takı, Pers Kraliçesi’nin mezarında bulunan 2,700 yıllık bir kolyedir. ‘Susa’ kolyesi olarak bilinen bu takı her biri 72’şer inciden oluşan 3 sıradan meydana gelmektedir. Ayın gözyaşları olarak anılan inci, Haziran ayı burç taşı ve Yengeç burcunun taşıdır.

GLAMIRA, değer kriterlerini göz önünde bulundurarak yüksek kalitedeki incileri tedarik etmektedir. Eşsiz tasarımlarda üretilecek inci takılar için de koleksiyonlarında beyaz, pembe ve siyah inci tercih etmektedir. Ayın gözyaşlarını bir çift inci küpe halinde kendinize özel tasarlamakta özgürsünüz. Ya da bu antik mirası bir inci kolye olarak boynunuza takabilir, kendinizi bir masal ya da efsanenin kahramanı gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca, Susa kolyesi gibi ebedi bir stilin altını çizecek sarı ve/ya da kırmızı altınla kombinlenmiş bir inci yüzük sahibi olabilirsiniz!