Yükleniyor...

Siyah pırlanta

Siyah pırlanta, gerçek elmastır ve tıpkı beyazı gibi değerli taş ailesinin en önemli fertlerinden biridir. Bilinen beyaz elmaslardan farkı ‘polycrystalline’ denen kristal yapısının bir sonucu ortaya çıkan koyu siyah rengidir.

 

Siyah pırlanta, gerçek elmastır ve tıpkı beyazı gibi değerli taş ailesinin en önemli fertlerinden biridir. Bilinen beyaz elmaslardan farkı ‘polycrystalline’ denen kristal yapısının bir sonucu ortaya çıkan koyu siyah rengidir. Polycrsytaline, birden fazla mikro karbon kristalin düzensiz bir şekilde bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Kimyasal yapısında yer alan her kristal yüzde yüz karbondur, bu yüzden siyah pırlanta ‘Karbanado’ olarak da adlandırılır. Düzenli kristal bir yapıya sahip beyaz pırlanta gibi ışığı kırıp renklerine ayırarak yansıtadamadığı için ışığı içine hapseder. Özellikle Afrika ve Brezilya’da çıkartılan siyah elmaslar işlenerek pırlanta sektörünün tercih edilen taşlarından biri haline getirilir. Siyah pırlanta, bilinen pırlantalardan daha farklı bir oluşum sürecine sahiptir ve bu özelliğiyle daha nadir ve azdır.
Tarihe bakıldığında en büyük siyah elmas Grisogono’nun Ruhu (The Spirit of De Grisogono) olarak bilinen 312 karatlık taştır. İlk hali kayıtllara 587 karat olarak geçen Orta Afrika kökenli taş işlendikten sonra 312 karat haline gelmiştir. Diğer bir siyah elmas ise Brahma’nın Gözü olarak bilinen Hindistan kökenli taştır.
Siyah Pırlanta Nişan Yüzüğü
Hindu dinindeki yaratılış tanrısı Brahma’ya atfedilmiştir. 67 karat olan elmas daha sonra Rus bir prenses tarafından alınıp işlenerek kullanılmıştır.
GLAMIRA, siyah pırlantalarını eşsiz ve nadir olanların çıkarıldığı yataklardan temin ederek tasarımlarında kullanıyor. GLAMIRA’nın pırlanta konusunda özel hassasiyet gösterdiği bir diğer, belki de en önemli, husus ise çatışma bölgesinden olmayan taşları seçiyor olmasıdır. GLAMIRA standartlarına en uygun siyah pırlantalar son teknoloji ve profesyonel ekip ile birer eşsiz tasarıma dönüşüyor. Siyahın asil ve zarif duruşundan yararlanan GLAMIRA, takıları birer sanat eseri gibi ortaya çıkarmaktadır. Siyah pırlanta yüzük modelleri beyaz pırlanta ile kombinlenerek beyazın ışığı ve siyahın asaleti bir arada kullanılmaktadır.
Siyah Pırlanta Kolye
Diğer bir deyişle, GLAMIRA yüzüklerini kişiselleştirerek siyah beyaz pırlanta yüzükler yaratabilirsiniz. Ya da bir çift siyah pırlanta küpe ile asaletinizin nişanesini kulaklarınızda taşıyabilirsiniz. Rengi itibariyle erkek tasarımlarına daha çok yakışan siyah pırlanta GLAMIRA erkek ürünlerinde hayat buluyor. GLAMIRA tasarladığı siyah pırlanta kol düğmesi ve yüzükler ile erkeklere detaylarda gücü, karizmayı ve asaleti yansıtmaya çağırıyor. GLAMIRA erkeği, tarzı ve duruşunu pırlantanın siyah tonuyla birleştirerek kişiselleştirdiği her üründe kendi cümlelerini kurabiliyor.
Siyah Pırlanta Küpe
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet