Alyans Kılavuzu

Madeni nasıl seçmeliyim ?

Madenler farklı renkte, görünüÅŸte, dayanıklılıkta ve fiyatta çeÅŸitlilik gösterebilir.

Altın: Altın, her zaman evlilik yüzükleri için klasikleÅŸmiÅŸ ve vazgeçilmez maden olmuÅŸtur. DoÄŸal sıcaklığı ve güzel parlaklığı, altını evlilik yüzükleri içini romantik ve arzulanan maden yapmıştır. Altın ölçülebilir bir madendir ve 24 parçadan oluÅŸur. Saf altın 24 ayardan oluÅŸur ve bir mücevher yapmak için çok yumuÅŸaktır. Bundan dolayı farklı metallerle karıştırılıp bir yüzük elde edilir. 18 ayar altının %75'i saf altınken bu oran 14 ayarda %58.5 ve 9 ayarda %37.5'tir. Altının sertliÄŸi ve dayanıklılığı ayara göre deÄŸiÅŸir, bu nedenle tercihinize göre arzu ettiÄŸiniz ayarı seçebilirsiniz.
Altın Evlilik Yüzükleri 

Paladyum: Platin familyasının bir üyesi olan paladyum, hoş, doğal bir gümüş-beyaz renk tonuna sahiptir. Bu ton, parlak ve metalik bir zengin görüntü sunar. Dayanıklılığı oldukça yüksek olan bu metalden yapılan yüzükler, ömür boyu kullanılabilir. Paladyum madeninin en büyük avantajı ağırlığının az oluşudur. Özellikle boyutu büyük modeller için en iyi maden alternatifi olabilir. Buna ek olarak, dünyada nadir bulunan değerli madenlerden biridir, bu da paladyumu çok özel kılar.
Paladyum Evlilik Yüzükleri 

Platin: Evlilik yüzükleri arasında en prestijlilerden bir tanesi de platin yüzüklerdir. Platin çok saÄŸlam ve dayanıklı olması nedeniyle diÄŸer metallerden daha ağırdır. Altına kıyasla çok daha nadir bulunan bir madendir. YoÄŸunluk derecesi, saflığı ve de ender bulunuÅŸu platini oldukça deÄŸerli yapar ve bu nedenle uzun yıllar dayanıklılığını korur. Ayrıca, saten parlaklığı ve yumuÅŸak açık tonlarıyla doÄŸal ve çarpıcı bir görünüm saÄŸlar.
Platin Evlilik Yüzükleri 

GümüÅŸ: GümüÅŸün parlak beyaz grisi, denizdeki ayın yansıması gibidir. Bu güzel madenin parlaklığı, herhangi bir deÄŸerli taÅŸ ile mükemmel uyum gösterir. GümüÅŸ ayrıca çok yumuÅŸaktır, bu nedenle dayanıklılığı artırmak için diÄŸer madenlerle alaşım haline getirilmiÅŸtir. 925 gümüÅŸ % 92.5 saf gümüÅŸ içerir ve bu güzel parlaklık, yüzüÄŸe doÄŸal bir parlaklık verir. GümüÅŸün çarpıcı parlaklığı modern görünümüyle çok çekici bir hale gelir.
GümüÅŸ Evlilik Yüzükleri 

Rengini nasıl ÅŸeçmeliyim ?

Renk, stille alakalı bir özellik olmanın yanında dikkat çekici unsurlar içerir. Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri takıyı takacak kiÅŸinin aksesuarlarında ağırlıklı olarak kullandığı diÄŸer renklerdir. Kısacası her metalin tarzınıza kattığı hava baÅŸkadır ve güzel bir uyum yakalamak esas noktadır.

Sarı Altın: Sarı altın diÄŸer metallere oranla daha sıcak bir görünüme sahiptir. Takı dünyasının klasik haline gelen bu renginin hiçbir zaman modası geçmez. Altının bu ihtiÅŸamlı parlak görüntüsü çoÄŸunlukla her tarza uygundur. Özellikle evlilik gibi ebedi sürecek bir iliÅŸki için çok iyi bir tercih olacaktır.
Sarı Altın Evlilik Yüzükleri 

Beyaz Altın:Klasik altın rengini sevmeyenler için iyi bir alternatif sunan beyaz altın ayrıca modern bir görünüm de saÄŸlıyor. Beyaz altının da tıpkı sarı altın gibi modası hiç geçeceÄŸe benzemiyor. Model ve renk olarak çok fazla kombinasyona olanak tanımasının yanında sofistike ve futuristik tarzlara da hitap ediyor.
Beyaz Altın Evlilik Yüzükleri 

Kırmızı Altın: Parlak ve şık pembemsi tonuyla her geçen gün daha da popüler! Daha kadınsı bir görünüm saÄŸlayabilen kırmızı altın takılar, romantizmin ve sevginin de iyi bir temsilcisi olabilirler. Rengini bakır alaşımından alan kırmızı altınlarla bakırın metale saÄŸladığı dayanıklılıktan da faydalanılır.
Kırmızı Altın Evlilik Yüzükleri 

Hangi yüzeyi seçmeliyim ?

Parlak

Dikey Fırçalanmış (Mat)

Yatay Fırçalanmış (Mat)

Fırçalı Tel (Buz MatiÄŸi)

Kumlama

Parlak: Cilalı yüzükler en tanınmış klasiklerdir ve mücevher dünyasında oldukça yaygındır. Parlak ve yansımalı bir etkiye sahiptir. Göz alıcı bir parça istiyorsanız, cilalı yüzey, yüksek yansıma ve ayna benzeri bir efektle mükemmel bir seçenektir. Işıl ışıl dış yüzeyi sayesinde ışık yansıması ve yüzey parlaklığı oldukça yüksektir.

Dikey Fırçalanmış (Mat): Fırça dokunuÅŸlarının efekt olarak göründüÄŸü mat bir yüzeyi vardır. Fırça darbesi görünümü dikey bir ÅŸekilde yüzeyi kaplar ve bu oldukça gölgeli bir görünüm oluÅŸturur. Dikey fırçalanmış mat yüzey takıya zarif bir ifade saÄŸlamanın yanında, size farklı bir aura da katar.

Yatay Fırçalanmış (Mat): Yüzeye yatay bir biçimde düÅŸürülmüÅŸ fırça efektleri mat fonla eÅŸsiz bir uyum oluÅŸturur. Alışılmışın dışında tarzıyla deÄŸiÅŸiklik seven genç çiftler için iyi bir seçim olabilir. Buzlu bir görünüme sahip bu takılarla, evlilik yüzükleri için de yeni ve harika bir alternatif sunulmuÅŸtur.

Fırçalı Tel (Buz Matı): Bu yüzey, fırça darbelerinin son derece çarpıcı göründüÄŸü en yeni trendlerden biridir. Fırçalanmış ve tel fırçalı yüzey arasındaki en büyük fark, tel fırçalı yüzeyin daha belirgin fırça izlerine sahip olmasıdır.

Kumlama: Bu yüzeyde oldukça göze çarpan bir kalınlık vardır. Yüzeye dokunduÄŸunuzda kolaylıkla hissedilebilir bir grenli dokusu vardır.

Et Kalınlığını nasıl seçmeliyim ?

GeniÅŸlik ve kalınlık birbirine baÄŸlıdır, bu nedenle yüzük geniÅŸliÄŸini arttırdığınızda kalınlığı da arttırmanız gerekir.

1.2 mm

1.4 mm

1.6 mm

1.8 mm

2.0 mm

1.2 mm: Çok ince olan bu kalınlık ince ve çok hassastır. Mütevazı fakat zarif bir görünümden hoÅŸlanıyorsanız, bu kalınlık sizin için idealdir. En ince desenler, bu ince kalınlıkla harika görünüyor. Buna ek olarak, hafif yüzükleri seviyorsanız ve ağır hissetmeyi sevmiyorsanız, bu kalınlık sizin için uygundur.

1.4 mm: Bu kalınlık klasik tasarımlar için harika görünüyor. Büyük ve parlak bir niÅŸan yüzüÄŸünüz varsa, bu kalınlık mükemmel bir kombinasyon elde etmek için idealdir, çünkü niÅŸan yüzüÄŸünüzün pırıl pırıl görünümünü etkilemez ve ayrıca parlayan etkisini destekler ve ekstra parlaklık katar.

1.6 mm: Bu kalınlık çok yaygındır ve çiftler tarafından genellikle tercih edilir, çünkü herhangi bir alyans stili için idealdir ve parmak üzerinde mükemmel görünür. Tasarımı çok iyi gösterir ve farklı yüzey efektlerini mükemmel ÅŸekilde yansıtır.

1.8 mm: Normalden daha kalın yüzüklerden hoÅŸlananlar için idealdir. Takınızın zarafetini azaltmak aksine modeli daha iyi gösterir.

2.0 mm: Uzun parmaklarınız varsa, bu kalınlık tüm stillerin güzelliÄŸini göstermek için harika bir görünüm yaratır. Kalın bant güçlü bir destek saÄŸlar. Takınızın daha çok göze çarpmasını istiyorsanız, bu kalınlık sizin için çok uygundur. 2.0 mm kalınlık, optimum destek ve dayanıklılık için mükemmel bir seçimdir.

GeniÅŸliÄŸi nasıl seçmeliyim ?

EÄŸer küçük ve narin bir el yapınız varsa daha küçük boyutlu ve daha ince alyanslar size daha çok yakışacaktır. Bu tarz, sade, klasik ve ince yüzüklerde mükemmel görünür. EÄŸer evlilik yüzüÄŸünüz küçük detaylardan oluÅŸuyorsa orta kalınlıkta yüzükleri tercih etmenizde fayda var. Buna karşın uzun bir parmak yapınız varsa ve büyük bir yüzük boyutuna sahipseniz, kalın yüzükler sizin için idealdir. Kalın alyanslar detayları daha çok gösterirken, zarafetinden hiçbir ÅŸey kaybetmezler.

2.0 mm

3.0 mm

4.0 mm

5.0 mm

6.0 mm

7.0 mm

8.0 mm

9.0 mm

Profili nasıl ÅŸeçmeliyim ?

Comfort Fit

Flat Band Comfort Fit

Comfort fit: Bu profil, bandın iç kısmını bombeli yapar ve daha fazla maden içerir. Ekleminizi kolaylıkla saran ve çıkarıp taktığınızda sizi rahatsız etmeyen bir profildir. Bu yuvarlak iç kısım (yüzüÄŸün parmaÄŸa teması ettiÄŸi yer) yüzüÄŸün kolayca kaymasını saÄŸlar. EÄŸer aktif bir hayatınız varsa ve yüzüÄŸü çok sık takıp çıkartıyorsanız Comfort Fit sizin için ideal bir alyans profilidir. Bu konforlu alyanslar, iç merkezinden dış kenarlarına doÄŸru kalınlaşır ve daha az cilt yüzey alanı kaplar.

Düz Band Konfor Fit: Bu profilin iç yüzeyi kavisli ve kubbeli bir ÅŸekle sahiptir; ancak dış yüzey düz bir ÅŸekle sahiptir. Kavisli yüzey kolayca takmaya yardımcı olur; bu nedenle, takarken veya çıkardığınızda bile yüzük mükemmel ÅŸekilde parmağınızdan kayar. Kolay çıkarılmayı saÄŸlar ancak aynı zamanda düz bir dış yüzeye sahiptir ve böylece bu iki ÅŸekil tek bir tasarımda toplanır ve benzersiz ve farklı bir görünüm yaratır.