Cayma Hakkı

Ürün iadesi iÅŸlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen ÅŸartlar uygulanır.

Yasal süresi 14 gün olan cayma hakkını GLAMIRA, müÅŸterileri için 60 gün olarak uygulamaktadır. Alıcılar, GLAMIRA Ä°ade Åžartları sayfasında açıklanan ÅŸartların yerine getirilmiÅŸ olması koÅŸuluyla 60 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının GLAMIRA.com.tr‘ye 60 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde deÄŸiÅŸiklik ya da ilaveler yapılarak kiÅŸiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, tüketicinin talebi doÄŸrultusunda altın, deÄŸerli metal veya deÄŸerli taÅŸ kısımlarına yazı yazılan ürünler, vb. gibi tüketicinin istekleri doÄŸrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Bildirim için müÅŸteri iliÅŸkileri iletiÅŸim formunu kullanabilir ya da servis@glamira.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. https://www.glamira.com.tr’den onay alınmadan iade iÅŸlemini gerçekleÅŸtirmeniz durumunda, iade iÅŸleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır. Ä°ade etmek istediÄŸiniz sipariÅŸlerinizin, size gönderilen ÅŸekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diÄŸer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak size bildireceÄŸimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Ä°ade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade iÅŸlemini gerçekleÅŸtiren müÅŸteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri deÄŸer kaybettirici her türlü durumun sorumluluÄŸu iadeyi gerçekleÅŸtiren müÅŸteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diÄŸer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

Ä°ade alındıktan sonra, iade ÅŸartlarının yerine getirilip getirilmediÄŸi uzmanlar tarafından incelenir. Ä°ade onaylanırsa, 30 gün içinde ürünlerin bedeli sipariÅŸ kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduÄŸu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiÅŸ olduÄŸu tutarlar ve hizmet bedeli düşünülerek iade iÅŸlemi yapılır. Ä°ade edilecek tutarın kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.