Yükleniyor...
Yeşil Ametist Takı

Yeşil Ametist

Yarı değerli bir taş olarak sınıflandırılan Yeşil Ametist, açık yeşil renkte bir kuvars kristalidir. Yeşil rengi, volkanik faaliyetlerden ya da yeryüzü çekirdeğinin doğal sıcaklığından kaynaklanan sıcaklıktan ya da insan kaynaklı bir işlemden meydana gelebilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Yeşil Ametist

Yarı değerli bir taş olarak sınıflandırılan Yeşil Ametist, açık yeşil renkte bir kuvars kristalidir. Yeşil rengi, volkanik faaliyetlerden ya da yeryüzü çekirdeğinin doğal sıcaklığından kaynaklanan sıcaklıktan ya da insan kaynaklı bir işlemden meydana gelebilmektedir. Bu nedenle GLAMIRA, aksi taşın renginde bir değişime sebep olacağından, direkt gün ışığı ve sıcaklıktan uzak tutmanızı önerir. İsmini ‘pırasa’ ve ‘taş’ anlamına gelen Yunanca kelimeler ‘prason’( πράσον ) ve ‘lithos’( λίθος ) ‘den alan taş, değerli taş biliminde ‘prasiolite’ olarak bilinmektedir. Halihazırda yeşil ametist madenleri ağırlıklı olarak Brezilya’dadır ancak Polonya ve Kanada’da da bulunabilir.

Yeşil ametist, koruyucu ve arındırıcı olduğuna inanılan manevi ve değer verilen bir taştır ve yıllardır birçok metafizikçi tarafından ilk tercih olarak kullanılmıştır. İlk çağlarda ayıklığın sembolü olarak adlandırılır ve bağımlıların hem fiziksel hem de duygusal tedavilerinde kullanılırdı. Tarihte ve mitolojide (yeşil) ametiste dair birçok imayla karşılaşırız. Söylenenlere göre, Aziz Valentine yeşil ametistten, üzerinde aşk tanrısı Cupid’in oyması bulunan bir yüzük takmaktaydı. Ayrıca, tarihteki zengin ve güçlü hükümdarlar saltanatlarının bir sembolü olarak bu taşı kullanmışlardır. Bütün olarak ele alındığında yeşil ametist, içgüdüsel yeteneği aşkla birleştiren bir taştır. Yeşil ametist, Şubat ayı burç taşı ve Balık burcunun taşıdır.

GLAMIRA’da üstün kalitede ve AAA berraklıkta olan taşlar temin edilerek işlenmekte ve ortaya eşsiz yeşil ametist takılar çıkmaktadır. Her çeşit GLAMIRA ürününü bu yeşil taşla kendinize uyarlayabilirsiniz; örneğin, yeşil ametist kolye ucu mükemmel bir seçim olacaktır çünkü onu kalbinizin yakınında taşıyacak ve sihrini hissedeceksiniz. Ya da nazar çocuğunuza nazar boncuğu olarak yeşil ametist kolye yapabilirsiniz. Tarzınıza uygun olarak hazırladığınız özel tasarım bir yeşil ametist yüzük sizi neşelendirecek! Bu değerli taş aynı zamanda 6. evlilik yıldönümü hediyesi taşıdır. Yeşil ametist takılarıyla GLAMIRA hem ruhunuza dokunmayı hem de size tüm moda puanlarını kazandırmayı amaçlıyor!