x
 
   
Yeşil Turmalin Takı

Yeşil Turmalin

Yarı değerli bir taş olarak sınıflandırılan Yeşil Turmalin, (Verdelite) oldukça karmaşık yapısıyla borosillkat ailesinin bir üyesidir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Yeşil Turmalin

Yarı değerli bir taş olarak sınıflandırılan Yeşil Turmalin, (Verdelite) oldukça karmaşık yapısıyla borosillkat ailesinin bir üyesidir. Yapısı bu denli karmaşık olduğundan dolayı yeşil turmalin, nerede geliştirildiğine bağlı olarak neredeyse sonu olmayan çeşitlerde ve renklerde doğada bulunur. Ender yeşil rengini, yapısında bulunan bir kromdan alır. Sarımsı yeşilden zeytin yeşiline ve kahverengimsi yeşile uzanan rengi çok güzeldir ve içerisinde elmas, yakut ve safirin de bulunduğu‘’Muhteşem Dörtlü’’deki zümrüte benzemektedir. ‘’Verdelite’’ ismi Latince’deki ‘viridis’ (yeşil) ve Yunanca’daki ‘lith’ (taş) son ekinden gelmektedir. Başlıca maden yatakları Brezilya, Namibya, Nijerya, Mozambik, Pakistan ve Afganistan’dadır.

Yeşil Turmalin tarihte yalnızca ısıtarak ya da sürterek elektrik yüklenebilme ve bu sayede kağıt ve toz parçacıklarını çekebilme özelliğine sahiptir. Bu da, 1700’lü yıllarda Hollandalı tacirlerin pipolarından kül çekmeleri için kullanılan faydalı ve ilgi çekici bir özellikti. Bu sebepten ‘kül çekici’ anlamına gelen ‘Aschentrekker’ olarak anılırdı. Yeşil Turmalin’in bir baş melek olan Angel Nemamiah’ın taşı olduğuna inanılır. Ayrıca, sinir sistemini desteklediği ve şayet kalp çakrasına yakın takılabilirse vücuttan negatif enerjiyi topladığı bilinir. Oğlak burcunun taşıdır ve burçlar kuşağında Ağustos ayı burç taşı’nı sembolize eder.

GLAMIRA AAA kalitedeki yeşil turmalinleri bünyesinde barındırır. Yüksek kalite, GLAMIRA’nın yeşil turmalin takı tasarlarken kullandığı anahtar kelimedir. Eşsiz tasarımlarıyla yüzük, küpe, kolye ve kolye uçları, kol düğmeleri kusursuz olmaları için işlenir ve doğanın pırıltısını toplamak için yeşil turmalin ile birleştirilir! Bu taştan yapılmış yeşil turmalin yüzük ya da bir kolye ucu ile, enerjiyi kalbinize yakın tutacak ve baharın sıcaklığını teninizde hissedeceksiniz. GLAMIRA ayrıca kendi tasarlayabileceğiniz bir çift altın ya da gümüş yeşil turmalin küpe ile size hayata neşe ve mutluluk katmaya davet ediyor. Ya da özel tasarım bir yeşil turmaline kolye ile Angel Nemamiah’ın kanat çırpışlarına sahip olabilirsiniz. Size özgü mücevherinizi GLAMIRA’da tasarlayın ve kalbinizdeki mutluluğu ve sihri hissedin!