Yükleniyor...

Alyans Kılavuzu

Madeni nasıl seçmeliyim ?

Alyans Kılavuzu

Madenler farklı renkte, görünüşte, dayanıklılıkta ve fiyatta çeşitlilik gösterebilir.

Altın: Altın, her zaman evlilik yüzükleri için klasikleşmiş ve vazgeçilmez maden olmuştur. Doğal sıcaklığı ve güzel parlaklığı, altını evlilik yüzükleri içini romantik ve arzulanan maden yapmıştır. Altın ölçülebilir bir madendir ve 24 parçadan oluşur. Saf altın 24 ayardan oluşur ve bir mücevher yapmak için çok yumuşaktır. Bundan dolayı farklı metallerle karıştırılıp bir yüzük elde edilir. 18 ayar altının %75'i saf altınken bu oran 14 ayarda %58.5 ve 9 ayarda %37.5'tir. Altının sertliği ve dayanıklılığı ayara göre değişir, bu nedenle tercihinize göre arzu ettiğiniz ayarı seçebilirsiniz.
Altın Evlilik Yüzükleri 

Paladyum: Platin familyasının bir üyesi olan paladyum, hoş, doğal bir gümüş-beyaz renk tonuna sahiptir. Bu ton, parlak ve metalik bir zengin görüntü sunar. Dayanıklılığı oldukça yüksek olan bu metalden yapılan yüzükler, ömür boyu kullanılabilir. Paladyum madeninin en büyük avantajı ağırlığının az oluşudur. Özellikle boyutu büyük modeller için en iyi maden alternatifi olabilir. Buna ek olarak, dünyada nadir bulunan değerli madenlerden biridir, bu da paladyumu çok özel kılar.
Paladyum Evlilik Yüzükleri 

Platin: Evlilik yüzükleri arasında en prestijlilerden bir tanesi de platin yüzüklerdir. Platin çok sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle diğer metallerden daha ağırdır. Altına kıyasla çok daha nadir bulunan bir madendir. Yoğunluk derecesi, saflığı ve de ender bulunuşu platini oldukça değerli yapar ve bu nedenle uzun yıllar dayanıklılığını korur. Ayrıca, saten parlaklığı ve yumuşak açık tonlarıyla doğal ve çarpıcı bir görünüm sağlar.
Platin Evlilik Yüzükleri 

Gümüş: Gümüşün parlak beyaz grisi, denizdeki ayın yansıması gibidir. Bu güzel madenin parlaklığı, herhangi bir değerli taş ile mükemmel uyum gösterir. Gümüş ayrıca çok yumuşaktır, bu nedenle dayanıklılığı artırmak için diğer madenlerle alaşım haline getirilmiştir. 925 gümüş % 92.5 saf gümüş içerir ve bu güzel parlaklık, yüzüğe doğal bir parlaklık verir. Gümüşün çarpıcı parlaklığı modern görünümüyle çok çekici bir hale gelir.
Gümüş Evlilik Yüzükleri 

Rengini nasıl şeçmeliyim ?

Renk, stille alakalı bir özellik olmanın yanında dikkat çekici unsurlar içerir. Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri takıyı takacak kişinin aksesuarlarında ağırlıklı olarak kullandığı diğer renklerdir. Kısacası her metalin tarzınıza kattığı hava başkadır ve güzel bir uyum yakalamak esas noktadır.
Solitaire Pave

Sarı Altın: Sarı altın diğer metallere oranla daha sıcak bir görünüme sahiptir. Takı dünyasının klasik haline gelen bu renginin hiçbir zaman modası geçmez. Altının bu ihtişamlı parlak görüntüsü çoğunlukla her tarza uygundur. Özellikle evlilik gibi ebedi sürecek bir ilişki için çok iyi bir tercih olacaktır.
Sarı Altın Evlilik Yüzükleri 

Solitaire Pave

Beyaz Altın:Klasik altın rengini sevmeyenler için iyi bir alternatif sunan beyaz altın ayrıca modern bir görünüm de sağlıyor. Beyaz altının da tıpkı sarı altın gibi modası hiç geçeceğe benzemiyor. Model ve renk olarak çok fazla kombinasyona olanak tanımasının yanında sofistike ve futuristik tarzlara da hitap ediyor.
Beyaz Altın Evlilik Yüzükleri 

Solitaire Pave

Kırmızı Altın: Parlak ve şık pembemsi tonuyla her geçen gün daha da popüler! Daha kadınsı bir görünüm sağlayabilen kırmızı altın takılar, romantizmin ve sevginin de iyi bir temsilcisi olabilirler. Rengini bakır alaşımından alan kırmızı altınlarla bakırın metale sağladığı dayanıklılıktan da faydalanılır.
Kırmızı Altın Evlilik Yüzükleri 

Hangi yüzeyi seçmeliyim ?

Parlak

Dikey Fırçalanmış (Mat)

Yatay Fırçalanmış (Mat)

Fırçalı Tel (Buz Matiği)

Kumlama

Parlak: Cilalı yüzükler en tanınmış klasiklerdir ve mücevher dünyasında oldukça yaygındır. Parlak ve yansımalı bir etkiye sahiptir. Göz alıcı bir parça istiyorsanız, cilalı yüzey, yüksek yansıma ve ayna benzeri bir efektle mükemmel bir seçenektir. Işıl ışıl dış yüzeyi sayesinde ışık yansıması ve yüzey parlaklığı oldukça yüksektir.

Dikey Fırçalanmış (Mat): Fırça dokunuşlarının efekt olarak göründüğü mat bir yüzeyi vardır. Fırça darbesi görünümü dikey bir şekilde yüzeyi kaplar ve bu oldukça gölgeli bir görünüm oluşturur. Dikey fırçalanmış mat yüzey takıya zarif bir ifade sağlamanın yanında, size farklı bir aura da katar.

Yatay Fırçalanmış (Mat): Yüzeye yatay bir biçimde düşürülmüş fırça efektleri mat fonla eşsiz bir uyum oluşturur. Alışılmışın dışında tarzıyla değişiklik seven genç çiftler için iyi bir seçim olabilir. Buzlu bir görünüme sahip bu takılarla, evlilik yüzükleri için de yeni ve harika bir alternatif sunulmuştur.

Fırçalı Tel (Buz Matı): Bu yüzey, fırça darbelerinin son derece çarpıcı göründüğü en yeni trendlerden biridir. Fırçalanmış ve tel fırçalı yüzey arasındaki en büyük fark, tel fırçalı yüzeyin daha belirgin fırça izlerine sahip olmasıdır.

Kumlama: Bu yüzeyde oldukça göze çarpan bir kalınlık vardır. Yüzeye dokunduğunuzda kolaylıkla hissedilebilir bir grenli dokusu vardır.

Et Kalınlığını nasıl seçmeliyim ?

Genişlik ve kalınlık birbirine bağlıdır, bu nedenle yüzük genişliğini arttırdığınızda kalınlığı da arttırmanız gerekir.

1.2 mm

1.4 mm

1.6 mm

1.8 mm

2.0 mm

1.2 mm: Çok ince olan bu kalınlık ince ve çok hassastır. Mütevazı fakat zarif bir görünümden hoşlanıyorsanız, bu kalınlık sizin için idealdir. En ince desenler, bu ince kalınlıkla harika görünüyor. Buna ek olarak, hafif yüzükleri seviyorsanız ve ağır hissetmeyi sevmiyorsanız, bu kalınlık sizin için uygundur.

1.4 mm: Bu kalınlık klasik tasarımlar için harika görünüyor. Büyük ve parlak bir nişan yüzüğünüz varsa, bu kalınlık mükemmel bir kombinasyon elde etmek için idealdir, çünkü nişan yüzüğünüzün pırıl pırıl görünümünü etkilemez ve ayrıca parlayan etkisini destekler ve ekstra parlaklık katar.

1.6 mm: Bu kalınlık çok yaygındır ve çiftler tarafından genellikle tercih edilir, çünkü herhangi bir alyans stili için idealdir ve parmak üzerinde mükemmel görünür. Tasarımı çok iyi gösterir ve farklı yüzey efektlerini mükemmel şekilde yansıtır.

1.8 mm: Normalden daha kalın yüzüklerden hoşlananlar için idealdir. Takınızın zarafetini azaltmak aksine modeli daha iyi gösterir.

2.0 mm: Uzun parmaklarınız varsa, bu kalınlık tüm stillerin güzelliğini göstermek için harika bir görünüm yaratır. Kalın bant güçlü bir destek sağlar. Takınızın daha çok göze çarpmasını istiyorsanız, bu kalınlık sizin için çok uygundur. 2.0 mm kalınlık, optimum destek ve dayanıklılık için mükemmel bir seçimdir.

Genişliği nasıl seçmeliyim ?

Eğer küçük ve narin bir el yapınız varsa daha küçük boyutlu ve daha ince alyanslar size daha çok yakışacaktır. Bu tarz, sade, klasik ve ince yüzüklerde mükemmel görünür. Eğer evlilik yüzüğünüz küçük detaylardan oluşuyorsa orta kalınlıkta yüzükleri tercih etmenizde fayda var. Buna karşın uzun bir parmak yapınız varsa ve büyük bir yüzük boyutuna sahipseniz, kalın yüzükler sizin için idealdir. Kalın alyanslar detayları daha çok gösterirken, zarafetinden hiçbir şey kaybetmezler.

2.0 mm

3.0 mm

4.0 mm

5.0 mm

6.0 mm

7.0 mm

8.0 mm

9.0 mm

Profili nasıl şeçmeliyim ?

Comfort Fit

Düz Band Konfor Fit

Comfort fit: Bu profil, bandın iç kısmını bombeli yapar ve daha fazla maden içerir. Ekleminizi kolaylıkla saran ve çıkarıp taktığınızda sizi rahatsız etmeyen bir profildir. Bu yuvarlak iç kısım (yüzüğün parmağa teması ettiği yer) yüzüğün kolayca kaymasını sağlar. Eğer aktif bir hayatınız varsa ve yüzüğü çok sık takıp çıkartıyorsanız Comfort Fit sizin için ideal bir alyans profilidir. Bu konforlu alyanslar, iç merkezinden dış kenarlarına doğru kalınlaşır ve daha az cilt yüzey alanı kaplar.

Düz Band Konfor Fit: Bu profilin iç yüzeyi kavisli ve kubbeli bir şekle sahiptir; ancak dış yüzey düz bir şekle sahiptir. Kavisli yüzey kolayca takmaya yardımcı olur; bu nedenle, takarken veya çıkardığınızda bile yüzük mükemmel şekilde parmağınızdan kayar. Kolay çıkarılmayı sağlar ancak aynı zamanda düz bir dış yüzeye sahiptir ve böylece bu iki şekil tek bir tasarımda toplanır ve benzersiz ve farklı bir görünüm yaratır.