Yükleniyor...
Lal Taşı Takı

Lal taşı

Lal taşı, genellikle benzer kristal ve fiziksel niteliklere sahip türden minerallerden oluşan bir kimyasal yapıya sahiptir. Silikat (silicate) ailesine mensup olan yarı değerli taş, kızıl kahve bir renge sahiptir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Lal taşı

Lal taşı, genellikle benzer kristal ve fiziksel niteliklere sahip türden minerallerden oluşan bir kimyasal yapıya sahiptir. Silikat (silicate) ailesine mensup olan yarı değerli taş, kızıl kahve bir renge sahiptir. Lal taşı’nın adı 14.yüzyıla uzanan epistemolojik bir köke dayanır ve ‘grenate’ (nar kırmızısı) kelimesinden türetilmiştir. Lal taşı, Antik Roma imparatorluğu’nun sonlarında sıklıkla silahları, takıları; şövalye, imparator ve kralların kıyafetlerini donatmak için kullanılır ve şövalye meziyetlerinin sembolü olduğuna inanılırdı.

Günümüzde de mücevher sektöründe rağbet görmektedir. Parmağınıza ya da kulaklarınıza taktığınızda karşınızdakine hükmeden ve size heyecan veren bir vurgu hissetmeniz için kullanılır. Arjantin, Brezilya ve Almanya gibi birkaç ülkede çıkarılmaktadır. İkizler burcunun geleneksel taşı ve aynı zamanda Ocak ayı burç taşı’dır.

Kaliyeti önceliklerinin en başında getiren GLAMIRA, AAA kalitede olan taşları itinayla seçerek kadınlar, erkekler ve çocuklar için yüzük, kolye, küpe, söz yüzüğü, bilezik, bileklik, kol düğmesi ve daha birçok sıradışı lal takı yı atölyelerinde sizler için işlemektedir. Tutkuyla bağlılığın taşı olarak bilinen lal taşı, GLAMIRA’da aşkın gücünü vitrine çıkarmak için kullanılmaktadır. Taşın ışığını azaltmak için, kendi zevkinize uygun küçük elmaslardan oluşan tam sıra döşemeli bir lal yüzük yaratabilirsiniz. Lal ve elmasın bu kombinasyonu sizlere özellikle elmas, lal ve altın ile birleştiğinde harekete geçen büyüleyici, şımartan tezatları bir arada sunar. Nar taneciklerinin bir çift küpe halinde kulağınızda yer almasına izin verebilirsiniz. GLAMIRA’da, aynı zamanda kendinize türünün tek örneği bir lal kolye yaratabilirsiniz. GLAMIRA’nın kolay isteğe uygun düzenleme deneyimiyle, sizi mükemmel ifade eden takıyı kendiniz yaratabileceksiniz.