Yükleniyor...
Peridot Takı

PERIDOT

Peridot, fıstık yeşilinden başlayıp zeytin yeşili tonlarına kadar bir renk skalasına sahip yarı değerli bir taştır.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

PERIDOT

Peridot, fıstık yeşilinden başlayıp zeytin yeşili tonlarına kadar bir renk skalasına sahip yarı değerli bir taştır. Ancak onu zümrüt gibi diğer taşlardan ayıran özelliği yapısındaki altın ışıltısıdır. İsmini Yunanca ‘zenginlik getirmek’ anlamına gelen kelime ‘peridona’dan alır. Yeryüzündeki en eski taşlardan biri olmasından dolayı efsanelere, masallara ve öykülere konu olması kaçınılmazdır. Peridot ile henüz M.Ö 2000 yılında, antik Mısır ile ilgili bilgilerde, ya da İncil’in bazı kısımlarında karşılaşabiliriz. Ayrıca peridot barok dönemin en sevilen taşı olma özelliğine sahiptir.

Pakistan ve Afganistan peridotun fazlasıyla bulunduğu ve çıkarıldığı yerlerdir, ancak bunlara ek olarak Myanmar, Çin, ABD, Afrika ve Avusturalya’dan da temin edilebilir. Ağustos ayı burç taşı olarak bilinmekte ve Aslan burcunun taşı olma özelliğini taşımaktadır.

GLAMIRA’da tüm peridot taşları AAA kalitede tedarik edilmekte ve profesyonel eller tarafından tasarımlarla buluşmaktadır. Ortaya çıkan yüzük, küpe, kolye ve kolye uçları, nişan yüzükleri ve kol düğmeleri gibi peridot takıların akıllara durgunluk veren güzelliği işte bu sebeptendir. GLAMIRA yalnızca takı yaratmakla kalmayan, aynı zamanda hazırlanan parçaların bakımıyla da yakından ilgilenen bir ekibe sahiptir. Bu ekip de sizlere, peridot takılarınız parlaklıklarını koruyabilsin diye, onu pamuk bir kıyafetle taçlandırmanızı önerir ve sıcaklığa karşı duyarlı olabileceği için uzun süreli güneş ışınına maruz bırakılmaması gerektiğini vurgular. GLAMIRA mücevher dünyası yeşil renge olan tutkusunun farkında olduğu için de bu değerli yeşil taş oldukça üst sıralarda yerini alır. Yeşilin en kıymetli tonunu dünyanıza katarak siz de kendi baharınızı yaratabilirsiniz! Bir çift peridot küpe size doğanının gücünü verecek ve peridot nişan yüzükleri ile baharın sonsuz sıcaklığıyla aşkınızı yaşayacaksınız. GLAMIRA, takılarınızı peridotla harmanlamanız ve havalı tonların ılık dansını görmeniz için tüm renk ve alaşımları (beyaz, sarı ve/ya kırmızı altın, gümüş) sizlere sunmaktadır. Siz de parıltısı amacına ulaşsın diye peridot yüzüğünüzü diğer değerli taşlarla kombinleyebilir ya da eşsiz sanat ifadenizi, tüm gözleri üzerinize çekecek bir peridot bilezik ile gösterebilirsiniz.