Yükleniyor...
Pembe Turmalin Takı

Pembe turmalin

Pembe turmalin, -”karışık renkte değerli taş” anlamına gelmektedir- yarı değerli taşlardan biri olup çok geniş bir renk skalasına sahiptir. Hatta değerli taşların bukalemunu olarak bilinir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Pembe turmalin

Pembe turmalin, -”karışık renkte değerli taş” anlamına gelmektedir- yarı değerli taşlardan biri olup çok geniş bir renk skalasına sahiptir. Hatta değerli taşların bukalemunu olarak bilinir. Canlı bir pembeden daha yumuşak, hassas pastel bir pembeye ulaşan rengi, taşın boyutuna ve diğer alaşım ve taşlarla nasıl kombinlendiğine göre değişebilir. Örneğin, eğer beyaz altın ya da gümüş ile birleştirirseniz rengi daha parlak olarak açığa çıkacaktır. Rengi gibi; demir, magnezyum ve diğer çeşitli metallerle kaynaştırılmış alüminyum borosilikattan oluşan kimyasal yapısı da karmaşık ve farklıdır. Rubelit olarak da adlandırılan Pembe turmalin, eski kaynaklarda çoğunlukla Mısır’ ait olan eski kaynaklarda görülebilir. Mısır’a özgü bir efsane pembe turmalinin gökkuşağının üzerinden geçip tüm renkleri sanki kendine aitmiş gibi toplayarak Dünya’nın merkezinden Güneş’e nasıl seyahat ettiğinden bahseder. Pembe turmalin madenleri genellikle ABD, Brezilya ve Sri Lanka’da bulunur ve Ekim ayı burç taşı ve Akrep burcunun taşı olma özelliğini taşır.

GLAMIRA sizin için AAA kalite pembe turmalin taşları temin eder ve kadınlar, erkekler ve çocuklar için küpeler, kolye ve kolye uçları, bilezikler, nişan yüzüklerinden oluşan benzersiz pembe turmalin takılar için kullanılacak en değerli ve özel renkleri seçer. Şeker pembesinin çeşitli tonlarına sahip olan taş, geleneksel takılardan modern ve çağdaş olanlara kadar tüm tasarımlarda kullanılır. Altın pembe turmalin yüzüğünüzü gökkuşağının şahane renklerini yakalamak için özel olarak tasarlayabilir ya da aşk güneşi basamaklarına merdiven dayamak için pembe tumalin nişan yüzüğünüzü sipariş edebilirsiniz. İster tektaş kolye ucundan ister diğer değerli taşlardan olsun, eşi benzeri olmayan bir parça yaratmak için GLAMIRA’nın kullanışı kolay, isteğinize göre uyarlama seçeneğiyle kendinize bir pembe turmalin kolye yaratabilirsiniz. Dahası, dünyanın duyulan seslerine kulak veren pembe turmalin küpe ve günlük yaşamın sıkıcı atmosferinde bile gökkuşağının renklerini yansıtacak bir pembe turmalin bilezik için kullanılabileceğiniz en uygun taş olarak kullanabilirsiniz. Uzun lafın kısası, GLAMIRA pembe turmalini avuçlarınıza bırakarak size kendi modern peri masalınızı yaratabilme ve bu masalın prensesi olabilme özgürlüğünü sunar.