x
 
   

Safir

Safir, değerli taş olarak sınıflandırılır ve mora çalan bir mavi bir tona sahiptir.

 

Safir, değerli taş olarak sınıflandırılır ve mora çalan bir mavi bir tona sahiptir. Rengi, berraklığı, boyutu, şekli ve diğer tüm özelliklerinin yanı sıra değeri, mavisinin tonuna göre değişmektedir. Ne kadar koyu mavi olursa o kadar değerli olan taş, adını Yunanca ‘mavi’ anlamına gelen ‘sappheiros’ kelimesinden alır. Safir de yakut gibi korindon ailesinin bir üyesidir, bu durum da onları en sert taşlar konumuna getirmektedir. En fazla bilinen ve yaygın olanı, adını Kapson (Cabochon) kesiminden alan ve yıldız şeklinde bir görüntü oluşturan yıldız safiridir. ‘The Black Star of Queensland’ (Queensland’ın Siyah Yıldızı), yani dünyadaki en büyük safir, 733 karat değerindedir. Önemli safir yatakları Doğu Avusturalya, Tayland, Sri Lanka, Çin, Madagaskar, Doğu Afrika ve Kuzey Amerika’nin birkaç yerinde, çoğunlukla da Montana’da bulunur.
SAFİR NİŞAN YÜZÜĞÜ
Safir ve yakut genellikle aynı coğrafi kesimlerde bulunur. Eylül ayı burç taşı ve Yay burcunun taşı olan safir, antik dönemlerde genellikle barış ve mutluluk ile ilişkilendirilirdi. Örneğin, eski İran’da safirin mavi bulutları ve barışı getireceğine inanılırdı.
GLAMIRA AAA berraklıktaki safirleri tedarik ederek safir mücevher den oluşan benzersiz tasarımlar yaratacağı çeşitli karat değerleri kullanır. GLAMIRA ayrıca mavinin en değerlilerinden olan ve renk ölçeğinin en ortasında bulunan kraliyet mavisi rengindeki safirleri seçer. GLAMIRA’nın zevkinize uygun uyarlama sistemiyle bu tasarımları her renk ve alaşım ile donatabilirsiniz.
SAFİR KOLYE
Safir, açık ya da koyu her saç rengi ve şekliyle birlikte kullanılabilen bir taştır. Her ten renginde ışıltısını saçabilir ve kadının güzelliğine, erkeğin de karizmasına methiyeler düzebilir. Kıyafetinizin göz alıcı noktası olarak safir küpe, yüzük, kolye ve kol düğmeleri gibi neredeyse her türlü tasarım ile kullanılabilir. İster safir kolye boynunuzun etrafını sarsın, ister bir çift küpe olarak kulaklarınızı süslesin, isterseniz de safir yüzük olarak parmaklarınızda süzülsün, GLAMIRA size yalnızca dikkatleri çekmeniz için değil, aynı zamanda bu kraliyet mavisiyle içinizdeki asil kanı vitrine çıkarmanızı sunuyor. Bunların yerine safir nişan yüzük lerinden birini seçip, sevdiğinizin zevkine uygun şekilde düzenleyebilir ve evlilik teklifinize tanık edebilirsiniz. Safirle ilgili başka bir detay da 45. evlilik yıldönümünün geleneksel taşı olmasıdır.
SAFİR KÜPE
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet