x
 
   
Citrine Jewellery

Sitrin

Sitrin, sarı ile açık kahve tonları arasında bir renge sahip yarı değerli bir taştır. Bir kuvars çeşidi olan taş rengini oluşumu sırasında yapısında bulunan manganez ve titanyumun yüksek ısı ve basınçla etkileşime girmesine borçludur.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Sitrin

Sitrin, sarı ile açık kahve tonları arasında bir renge sahip yarı değerli bir taştır. Bir kuvars çeşidi olan taş rengini oluşumu sırasında yapısında bulunan manganez ve titanyumun yüksek ısı ve basınçla etkileşime girmesine borçludur. Kelime olarak Latince “limon” anlamındaki “citron” dan gelmektedir. Özellikle Amerika kıtasının güney bölgelerinde çıkarılmaktadır. Brezilya ve Bolivya en büyük doğal sitrin üreticileridir. Nadir, pürüzsüz ve parlak bir yapıya sahip olan Sitrin taşı eski Yunan ve Roma dönemlerinde güneşin taşı olarak bilinirdi. Hindu inancına göre de Sitrin’ in yaralanmalardan ve saldırılardan insanı koruduğuna inanılırdı.,Aynı zamanda eski çağlardan beri tüccarlar tarafından paranın bereketini arttığına inanıldığı için kasalara konulurdu. İkizler burcunun taşı olan Sitrin aynı zamanda Kasım ayının burç taşı’dır.

GLAMIRA, kişiye özel tasarımlarında kullanmak üzere seçtiği her sitrin taşının en iyi kalitede ve AAA berraklıkta olmasına önem göstermektedir. İsteğiniz üzerine, küpe, kolye, bileklik, söz yüzükleri, erkek yüzük ve kol düğmeleri ve tabi ki çocuk takıları sitrin ile tasarlanabilir. GLAMIRA’nın sunduğu altın, gümüş gibi farklı alaşımlarla kombinlenebilen taş ile güneşin göz alıcı ışığını üzerinizde taşıyın. Ve izin verin kişiselleştirdiğiniz takı ile birlikte sitrin en parlak ve sıcak yanını teninize yansıtsın!

Sitrin, kendisine en çok yakışan çizgiler ve detaylar ile buluştuğunda güneşin gücünü var gücüyle yansıtır. Tüm detaylarına karar verdikten sonra ortaya çıkan bir çift sitrin küpe ile taşın sağladığı tüm canlılığı ve gücü hissedebilir, ya da kalbinizdeki sevginin ve aşkın katlanarak çoğalmasını ona en yakın yerde, boynunuzda, bir sitrin kolye taşıyarak sağlayabilirsiniz. İzin verin evrenin en büyük yıldızı yörüngesinden çıkarak GLAMIRA’da sizin için bir sitrin yüzük’e dönüşsün! Sitrin bileklik’te yer alan her taş, kendi berraklığını sizin zihninize, bedeninize ve hayatınıza yansıtsın!