x
 
   
Tanzanite Jewellery

Tanzanit

Tanzanit, vanadyum içeren zoisit taşının mavi bir türüdür ve kalsiyum alüminyum silikattan meydana gelir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet

Tanzanit

Tanzanit, vanadyum içeren zoisit taşının mavi bir türüdür ve kalsiyum alüminyum silikattan meydana gelir. İlk olarak 1967’de Tanzanya’nın kuzeyindeki Arusha’da bulunan Merelani Tepelerinde Masaili çobanlar tarafından keşfedilmiştir. İnsan görüşünden saklanan bu taş milyonlarca yıl önce başkalaşmış şist, gnays ve kuvarsit tarafından şekillenmiştir. Başlangıçta, ‘mavi zoisit’ olarak adlandırılmış, ancak kısa bir süre sonra ismi İngilizce ‘suicide’ (intihar etmek) kelimesine çok yakın bir ses olduğundan değiştirilmiştir. İsmini, bulunduğu yer olan Tanzanya’dan alır. Tanzaniti bu denli özel ve benzersiz yapan şey, tüm dünyada yalnızca bir yerde bulunmasıdır. Öte yandan, derin mavi rengi tanzaniti diğer taşlardan ayırt eden diğer bir özelliğidir. Rengi, lacivertten mor-maviye kadar değişir ve baktığınız açıya göre taşın mavi, mor ve kahverengimsi sarı renklerde görülebileceği anlamına gelen çok renkli (polychromatic) bir yapısı vardır.

Uzmanlar tarafından ‘20. yüzyılın taşı’ olarak büyük bir hevesle anılır, bu sayede en popüler ve havalı taşlardan biri haline gelmiştir. Henüz taşa anlamını verme süreci bir sonuca varmamasına rağmen; kusursuz, ancak alışılmadık şıklığı simgeler ve güzellik ve öz güveni temsil eder.

GLAMIRA, tanzanit mücevherler yaratmak için bu yeni keşfedilmiş güzelliği benzersiz tasarımlarıyla birleştirir. Her bir kuyumcu tanzanitin kalitesinin çeşitliliğini göstermek adına kendi kalite ölçütünü ifade etse de, tanzanit için kesin bir kalite derecelendirme ölçeği bulunmamaktadır. GLAMIRA, sunduğu tanzanit taşının kalitesini garanti etmektedir. Tanzanit yüzükler, kolyeler, tanzanit küpeler ve kol düğmeleri ortaya çıkarmak için seçtiğiniz herhangi bir parçayı zevklerinize göre uyarlayabilirsiniz. Bu değerli taş, fazla rengini tanzanit kolyeler biçiminde güzelliğinizin ve stilinizin altını çizmeniz için size bağışlayacak. GLAMIRA, tasarımcılarının modern ve eşsiz tasarımlarını ve yalnızca size özel bir takıya sahip olmanın ayrıcalığını bir araya getiriyor. Kusursuz şekilde ve sihirli bir etki yaratan rengiyle tanzanit yalnızca size ve güzelliğinize uyum sağlayacak!