Yükleniyor...

Yakut

Yakut, değerli bir taştır ve pırlanta, elmas ve safirin de içinde bulunduğu dört önemli değerli taşlardan sonuncusudur.

 

Yakut, değerli bir taştır ve pırlanta, elmas ve safirin de içinde bulunduğu dört önemli değerli taşlardan sonuncusudur. Sert, dayanıklı ve ender bir taş olan yakut, alüminyum oksit ve safir denen minerallerden meydana gelir. Kan kırmızısı rengi, kimyasal yapısında bulunan krom elementinden kaynaklanmaktadır. Yakut taşı dünyanın en saf yakutlarının çıkartıldığı Burma’da bulunur. Tayland, Kenya, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Afganistan, Kamboçya, Tanzanya, Avusturalya ve Amerika Birleşik Devletleri ise maden yataklarının bulunduğu diğer yerlerdir.
YAKUT NİŞAN YÜZÜĞÜ
Kayıtlara göre yakutun ilk kullanımının M.Ö 480 yılında Yunanlılar ve Romalılar tarafından olduğu saptanmıştır. Diğer yandan, özellikle Hinduların içinde bulunduğu birçok kavim tarafından da süs olarak kullanılmıştır. Hindu kültüründe yakut, zindelik ve saltanat ile bağdaştırılırdı. 2,000 yıl önceki keşfinden bu yana, fedakar aşıklara mükemmel bir yakut düğün hediyesi olma özelliğini taşıyan bu değerli taşın kalpten gelen aşkı yansıttığına inanılırdı. Temmuz ayı burç taşı olan yakut aynı zamanda Akrep burcunun taşıdır.
GLAMIRA için 4C, yakut mücevher için doğru olanları seçmede temel kuraldır. GLAMIRA yüksek kaliteli yakutları tedarik ederek bunları küpe, yüzük, kolye, yakut kol düğmeleri ve diğer birçok çeşidin benzersiz tasarımlarında kullanır. Yapısının diğer değerli taşlardan farklı olması sonucu, yakut göz alıcılığını etrafa saçmak için gün ışığını oldukça sever.
YAKUT KOLYE
Bu noktada GLAMIRA sizi, çarpıcı bir güzellik saçmak için ışığınızı yakutla birleştirmeye davet ediyor. Yakut küpeler ve yakut kolyeler gibi şaheserlere sahip olmak için GLAMIRA online mücevher mağazasından seçiminizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak, hayatlarında önemli bir adım atan kişilerin sol ellerine taktıklarında yakutun onlara yardım edeceği düşünülen geleneksel bir inanç vardır. Siz de, karar vermedeki gücünüzü gösterecek bir GLAMIRA yakut yüzük seçebilirsiniz! Ya da yüzüğünüze bir de elmas ekleyerek bir adım daha öne geçebilirsiniz. Bu yakut ve elmas yüzük güzelliğinizi ve aynı zamanda güçlü kişiliğinizi yansıtacak.
YAKUT KÜPE
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
boderDaha Fazlasını Keşfet